הבדלי מגדר בניווט דיגיטלי שיתופי: השתתפות פעילה ותפיסת אמינות המידע במערכת: [פוסטר]

Translated title of the contribution: Gender Differences in Collaborative Digital Navigation: Active Participation and Driver's Perception of Information Accuracy (Poster)

רונית ליס הכהן, ורד זילבר-ורוד, אינה בלאו

Research output: Chapter in Book/Report/Conference proceedingChapter

Abstract

החברה המערבית הופכת ל"חברת מידע" שמונעת מיצירה וזרימה של מידע (בירנהק, תשע"א). טלפונים סלולריים חכמים מאפשרים לחברה להפוך לחברת מידע ניידת. לשינוי זה, השלכות על מידת הגמישות של צריכה ושיתוף במידע. ההתפתחות הטכנולוגית שאפשרה זאת, באה לידי ביטוי גם בסביבת הנהיגה. המכונית הופכת להיות סביבה אינטראקטיבית בה הנהג צורך מולטימדיה, מתקשר עם אנשים, צורך ומספק מידע בזמן הנהיגה. מערכות ניווט דיגטליות הנמצאות בשימוש בטלפונים חכמים, הן מערכות מיקור המונים, מבוססות על תוכן שנוצר באופן אקטיבי שיתופי, באמצעות דיווחים יזומים של הנהגים ואיסוף נתונים אוטומטי הנובע מעצם השימוש במערכת. מטרת המחקר היא לבחון הבדלי מגדר בניווט דיגיטלי שיתופי. המחקר מתמקד בנקודת המבט של גברים ונשים ביחס להיבטים הבאים: תפיסת שיתופיות במידע, מניעים לתרומת מידע באופן פעיל, תפיסת אמינות המידע, והערכת המשתמשים את השלכות השימוש במערכת על למידה מרחבית. (מתוך המאמר)
Translated title of the contributionGender Differences in Collaborative Digital Navigation: Active Participation and Driver's Perception of Information Accuracy (Poster)
Original languageHebrew
Title of host publicationהאדם הלומד בעידן הטכנולוגי: כנס צ'ייס למחקרי טכנולוגיות למידה (קובץ)
Publisherהאוניברסיטה הפתוחה ושה"ם
Pages10 (שבט תשע"ה, פברואר 2015), ע236-ע237
StatePublished - 2015
Externally publishedYes

IHP Publications

  • ihp
  • Global Positioning System
  • Sex

Cite this